Nefes Koçluğu

Nefes Koçluğu
Nefes Koçluğu

Nefes Koçluğu nedir?

Nefes Koçluğu ile ”Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz” kalıbını kırıyoruz

Bir insanın yaşamındaki her şeyin ve özellikle de aksaklıkların yüzde yüzü nefes alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Neden Çünkü bizler; sistemimizde duygu olarak ta düşünce olarak ta fiziksel hastalık olarak da negatifliği ancak nefesimizi tutuyorsak üretebiliyoruz. Yani bedenimizin hastalanabilmesi için arada nefesinizi tutuyor olmanız lazım.

Bizler doğum anında mükemmel çalışan nefes alış verişimizi ilerleyen zamanda bozdukça kendi gerçek doğamızla gerçek varlığımızla bütünün bağlantısını kopartırız. Ve eksik solunum yapan kişi bu durumun oluşturduğu hormonsal salgılamalar sonucunda devamlı korku ve endişe duyumsar. Bütünden kopuk olma; hayata yapışmak, ölüm ve gelecek korkusuyla, sahip olduğu ve sahip olacağı beklentisinde olduğu şeyleri kaybetme kaygısını beraberinde taşır.

‘Doğal nefes (diyafram nefesi ) hücre yenilenme hızını arttırdığı için sistemimize müthiş bir gençlik ve yaşam enerjisi çekiyor. ‘ nefesiniz açıldığı için de çok daha fazla enerjiye sahip olmaya başlıyorsunuz. Sağlıklı bir yaşama adım atıyorsunuz. Dar nefes de bedene % 20 oksijen giderken Doğal nefesle % 80 oksijen ile beslenen bedende fiziksel hastalıklar şifalanıyor. Yediğimiz tüm besinler şekere yani glikoza dönüşüyor. Glikozu yakan tek şey de oksijen olduğundan dolayı doğal nefes kilo kontrolünü de sağlıyor.
Kısaca Yaşamı oluşturan nefesi doğru aldığımızda sağlıklı mutlu birey oluyoruz.

Bireysel Nefes terapileri için bize ulaşın

Sena Özlem Atahan