Ögrenci Koçluğu Sertifika Programı

Ögrenci Koçluğu Sertifika Programı

Öğrenci Koçluğu nedir?

Öğrencinin istediği hedefe ulaşmasını engelleyen tüm nedenleri ortadan kaldırırken aynı zamanda da öğrencinin tüm potansiyelini ortaya çıkaran değişim ve gelişim programıdır.

Öğrencilik; İnsanın aldığı ilk nefesle başlayan ve son nefese kadar devam eden, “kendini tanıma, potansiyelini ortaya çıkarma, kullanma, geliştirme ve kendini gerçekleştirme” sürecidir..

Öğrenci; ailesinden, yaşadığı çevreden, öğretmeninden, medyadan, kısacası, iletişim çağında yaşadığımız şu zamanda, tüm dünyadan aldığı ve kendisine ait olmayan zararlı duygu, düşünce ve davranış kalıpları nedeniyle kendisini gerçekleştirme fırsatını doğuştan kaybetmiş gibidir..

Şimdi öğrenci olduğunuz dönemleri ve eğitim hayatınızı bir hatırlayın!

Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanız ve sizi mutlu eden “yaşama amacınız” konusunda size ne kadar yardımcı olunmuştur? Kendinizi gerçekleştirmenize ne kadar katkı sağlanmıştır? Bir düşünün!

Şayet, her insan gibi, sizinde içinizde var olan kendi özel yeteneğiniz ve potansiyeliniz keşfedilmiş olsaydı ve sizde bunun farkına vardırılmış olsaydınız, hayatınız, muhtemelen çok daha mutlu ve başarılı olacaktı!

İşte bu yüzden eğitim/öğrenci koçluğunu önemsiyor ve çocuklarımızın geleceğini doğru hamleler ve kendisine uygun bir yaşam çerçevesinde uyarlamalarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz..

Evet şimdi çocuğunuzun değişim ve gelişimini destekleyerek başarısının ve mutluluğunun mimarı olmak istiyorsanız şayet, bu program, sizin ve çocuğunuzun için büyük bir fırsat olacaktır.. Ve aynı zamanda, otoriteler tarafından “geleceğin mesleklerinden” kabul edilen “koçlukta” kendinizi geliştirerek, hayatınızı kazanma ve kendinize de yeni bir yaşam modeli sunma hakkını da elde etmiş olacaksınız..

Eğitim/Öğrenci Koçluğundaki Çalışmalardan Bazıları;

 • Öğrenciyi yavaşlatan ve durduran duygu, düşünce ve davranışların ortadan kaldırılması
 • Sevmediği derslerin sevdirilmesi
 • Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulması
 • Motivasyon değerlerinin belirlenmesi ve arttırılması
 • Çoklu zeka türünün belirlenmesi, kullanımı ve gelişim programının hazırlanması
 • Zeka tipine uygun alan ve meslek gruplarının belirlenmesi
 • Öğrenme dilinin belirlenmesi
 • Öğrenme diline uygun ders çalışma programının hazırlanması ve geliştirilmesi
 • Etkili ders çalışma becerisi kazandırma
 • Öğrenmeme bahanelerini ortadan kaldırma çalışması
 • Motivasyonun arttırılması
 • Fiziksel ve zihinsel bağımlılıklardan kurtulma
 • Konsantre olma
 • Doğru beslenme programı hazırlama
 • Pozitif düşünme ve zihnin korunması
 • Biyolojik saatin yeniden ayarlanması
 • Hayatı ve kendini sorgulama becerisi

Eğitim/Öğrenci koçluğunda vizyonumuz,

Öğrencinin özel ve akademik hayatındaki potansiyelini maksimum seviyede kullanarak yaşam amacı doğrultusunda kendisini gerçekleştirmek suretiyle, mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olmaktır..

Eğitim/Öğrenci koçluğunda misyonumuz,

Aile-öğrenci-okul ve çevre faktörleri arasındaki ilişkilerin belirlenmesi ve düzenlenmesi, öğrenci merkezli bir ilişkinin oluşturulması, öğrencinin hedeflerine doğru ilerlerken tüm mazeretlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hazırlanan programın uygulanması sırasında okul-aile ve çevrenin bu sürece dahil edilmesi için gerekli eğitimin, bilgilendirmenin ve takibin yapılmasının sağlanmasıdır..

Bütün veliler çocuğunun Mutluluk ve Başarısının Mimarıdır.. YA DA tam tersi, yıkımın sebebi de olabilmektedirler..

Peki siz depremlere dayanıklı dev bir gökdelen mi inşa ediyorsunuz, yoksa en ufak sarsıntıda çatırdayan ve yerle bir olan derme çatma bir baraka mı?

Her iki durumda da eser sizin eseriniz olacaktır. Bunu bir düşünün isterseniz!

Mesleğiniz, konumunuz, yaşınız veya hayalleriniz ne olursa olsun, tüm bu açıklamalarla beraber öğrenci koçluğu alıp almayacağınızı bilmiyoruz!

Alacak olursanız, sizin ve çocuğunuzun hayatındaki değişimi ve gelişimi gerçekleştirmenin hazzını yaşayacağınızı artık biliyorsunuz.

 

LİDEKOM Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim merkezi Hatay’da ilk Ögrenci Koçluğu Sertifika Programını (Eğitimini) başlatan kurumdur.

Öğrenci koçluğu eğitiminde profesyonel öğrenci koçları yetiştirmek için eğitim içeriğinde çeşitli programlar web-sbs-basvuru-butonhazırlanmıştır. Bu programların içerisinde NLP, Hafif Trans, Sınav stresi çalışması, Bilinçaltı, Geştalt, Potansiyel koçluğu, Alt modeliteler, Ebeveyn Koçluğu, Zaman yönetimi gibi zengin içeriğe sahiptir. Bu içerikle öğrencini muhtemelen yaşayabileceğin sorunlaraprofesyonelce LİDEKOMyaklaşabileceksiniz.

Profesyonel öğrenci koçluğu eğitimi ile sizlerde öğrencileri çok daha iyi anlayabilir ve onlarla mükemmel bir iletişim kurabilirsiniz. Piyasa da öğrenci koçluğu yaptığını iddia eden birçok kişi, aslında öğrenci koçluğu yapmadığı sadece danışmanlık yaptığını göreceksiniz. Öğrenci koçluğu bir danışmanlık hizmeti değil. Bir koçluk hizmetidir. Öğrencini kendi içinde var olan o mükemmel potansiyelini keşfedebilecek kişidir. Danışmanlık ise, koçluk sürecinden tamamıyla farklıdır. O yüzden öğrenci koçluğu yaptığını iddaa eden, kişilere pek güvenilmemelidir. Unutmamalıdır ki öğrenci koçluğu en ciddi koçluk dallarından biri olup. Öğrenci koçluğu seanslarında uygulanan teknik ve yaklaşımlar profesyonel olmayan ellerce kullanılmamalıdır. Ancak profesyonel öğrenci koçu olan kişilerde bu teknikler ve yöntemler harikalar yaratır. Öğrenci koçluğu eğitimimiz sizlerin profesyonel olmanızı sağlayacağı gibi bahsi geçen teknik ve yöntemleri profesyonelce uygulayabileceksiniz.

LİDEKOM’da verilen öğrenci koçluğu eğitimi ilk olarak hipnotik iletişim ile başlar, burada hipnotik dil kalıplarını kullanarak öğrencileri çok daha kolay sorunları aşmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası Hipnozun iletişimidir, Hipnotik iletişim. Hipnotik iletişim eğitiminden sonra öğrenci koçluğu eğitiminde görülecek konular; koçluğun temeli ve temel koçluk becerileri, empatik dinleme, psikolojik oksijen, zaman yönetimi, kritik gedik, güçlü sorular, tiftiklime, derine dalma, rahatlatma, motive etme, destekçileri bulma, hedef oluşturma… gibi konuları gördükten sonra.. Öğrenci koçluğunda fark atmanızı sağlayacak teknikler ve yöntemler konusuna geçilecektir. Burada birçok yöntem ve teknik öğrenip bunların uygulamasını yapacaksınız. Uygulamalar ilk başta diğer katılımcı arkadaşlarla olacak daha sonra bizlerin çağırdığı danışmanlarla deneyimlerinizi artıracak daha sonra bireysel olarak seans odalarımız da öğrencilerle seanslar yapılacak ve seans sonunda öğrenciden seans değerlendirilmesi alınarak sizlere geri dönütler verilecektir. Böylece sürekli deneyim kazanıp, her seferinde öğrenci koçluğunda daha deneyimli, daha profesyonel olacaksınız.

LİDEKOM Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezinden öğrenci koçluğu eğitimini aldığınızda eğitim sonu alacağınız sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahip olacaktır. Sizlere verilecek sertifika iki tane olacaktır. Kısacası çift sertifika sahibi olacaksınız. Çift sertifika almanızın nedeni ise, alacağınız sertifikalardan biri Türkçe olup, diğeri tüm dünya uluslararanın ortak dili olan İngilizce olacaktır. Aldığınız bu sertifikalar ile yapacağınız bir meslek ise öğrenci koçluğu, uluslararası bir geçerlilik sağlayabilirsiniz.

Peki, merkezi Hatay Antakya’da olan LİDEKOM’da düzenlenen öğrenci koçluğu eğitimi sizlere neler kazandıracaktır;

Uluslar arası geçerlilikte çift sertifika sahibi olacaksınız.
Profesyonel öğrenci koçu olarak yeni bir mesleğe giriş yapabileceksiniz.
Kendi kişisel gelişim merkezinizi ve ya öğrenci koçluğu ofisinizi açabileceksiniz.
Yaşam standartlarınızı yükseltecek ve daha rahat bir yaşamın kapılarını aralayacaksınız.
Kazancınızı artırabilir ve iyi bir kazanç sahibi olabilirsiniz.
Hatay, Antakya’da profesyonel öğrenci koçluğu yapmak için gerekli mekânı kullanma şansına sahip olacaksınız.
Kendinizi geliştirmek istediğinizde LİDEKOM’un katılımcı ailesine özel indirimlerinden yararlanabileceksiniz,
Yaşam karşısında daha cesur olacak ve kendi asıl potansiyelini keşfedeceksiniz.
Etkili iletişim becerileriniz artırarak, ikna gücünüzü artıracaksınız.
Bilginin eşsiz dünyasını keşfederek, öğrenmenin zevkine varacaksınız.
Hatay, Gaziantep, Eskişehir, Kahramanmaraş, Mersinde ki tüm katılımcılarımız, danışmanlık hizmeti olanağından yararlanabileceklerdir.
Yaptığınız seans sonrasında aklınıza takılan sorular veya kurs sonrası bilgi almak için, sizlere verilecek telefon numaralarından istediğiniz sorunun cevabını anında alabilme olanağına sahip olacaksınız.
LİDEKOM Ailesinin değerli bir ferdi olacak, kampanya ve çalışmalarımızda aile ayrıcalığınız olacaktır.
Biz sizi arayalım

Hatay’ın ilk kişisel gelişim ve yaşam koçluğu merkezi olan LİDEKOM’dan aldığınız eğitimler ile kendinize yepyeni ufuklar açabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki Hatay’ın en profesyonel kişisel gelişim merkezinden eğitim almak sizlerin ayrıcalığı olacaktır. En önemlisi, sizlerde LİDEKOM Ailesinin birer üyesi olacak ve ailemize özel çalışmalardan yararlanabileceksiniz.

Hem profesyonel olmak isteyenlerin, hem de ailesine, eşine, dostuna, çocuklarına daha iyi bir iletişim kurmak onlara daha iyi bir gelecek bırakmak isteyenlerin uğrak mekânı olan LİDEKOM Ailesinde, sizleri de en kısa sürede ailemizin ferdi olarak görmek isteriz.