Ögrenci Koçluğu Sertifika Programı

Ögrenci Koçluğu Sertifika Programı

Öğrenci Koçluğu nedir?

Öğrencinin istediği hedefe ulaşmasını engelleyen tüm nedenleri ortadan kaldırırken aynı zamanda da öğrencinin tüm potansiyelini ortaya çıkaran değişim ve gelişim programıdır.

Öğrencilik; İnsanın aldığı ilk nefesle başlayan ve son nefese kadar devam eden, “kendini tanıma, potansiyelini ortaya çıkarma, kullanma, geliştirme ve kendini gerçekleştirme” sürecidir..

Öğrenci; ailesinden, yaşadığı çevreden, öğretmeninden, medyadan, kısacası, iletişim çağında yaşadığımız şu zamanda, tüm dünyadan aldığı ve kendisine ait olmayan zararlı duygu, düşünce ve davranış kalıpları nedeniyle kendisini gerçekleştirme fırsatını doğuştan kaybetmiş gibidir..

Şimdi öğrenci olduğunuz dönemleri ve eğitim hayatınızı bir hatırlayın!

Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanız ve sizi mutlu eden “yaşama amacınız” konusunda size ne kadar yardımcı olunmuştur? Kendinizi gerçekleştirmenize ne kadar katkı sağlanmıştır? Bir düşünün!

Şayet, her insan gibi, sizinde içinizde var olan kendi özel yeteneğiniz ve potansiyeliniz keşfedilmiş olsaydı ve sizde bunun farkına vardırılmış olsaydınız, hayatınız, muhtemelen çok daha mutlu ve başarılı olacaktı!

İşte bu yüzden eğitim/öğrenci koçluğunu önemsiyor ve çocuklarımızın geleceğini doğru hamleler ve kendisine uygun bir yaşam çerçevesinde uyarlamalarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz..

Evet şimdi çocuğunuzun değişim ve gelişimini destekleyerek başarısının ve mutluluğunun mimarı olmak istiyorsanız şayet, bu program, sizin ve çocuğunuzun için büyük bir fırsat olacaktır.. Ve aynı zamanda, otoriteler tarafından “geleceğin mesleklerinden” kabul edilen “koçlukta” kendinizi geliştirerek, hayatınızı kazanma ve kendinize de yeni bir yaşam modeli sunma hakkını da elde etmiş olacaksınız..

Eğitim/Öğrenci Koçluğundaki Çalışmalardan Bazıları;

 • Öğrenciyi yavaşlatan ve durduran duygu, düşünce ve davranışların ortadan kaldırılması
 • Sevmediği derslerin sevdirilmesi
 • Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulması
 • Motivasyon değerlerinin belirlenmesi ve arttırılması
 • Çoklu zeka türünün belirlenmesi, kullanımı ve gelişim programının hazırlanması
 • Zeka tipine uygun alan ve meslek gruplarının belirlenmesi
 • Öğrenme dilinin belirlenmesi
 • Öğrenme diline uygun ders çalışma programının hazırlanması ve geliştirilmesi
 • Etkili ders çalışma becerisi kazandırma
 • Öğrenmeme bahanelerini ortadan kaldırma çalışması
 • Motivasyonun arttırılması
 • Fiziksel ve zihinsel bağımlılıklardan kurtulma
 • Konsantre olma
 • Doğru beslenme programı hazırlama
 • Pozitif düşünme ve zihnin korunması
 • Biyolojik saatin yeniden ayarlanması
 • Hayatı ve kendini sorgulama becerisi

Eğitim/Öğrenci koçluğunda vizyonumuz,

Öğrencinin özel ve akademik hayatındaki potansiyelini maksimum seviyede kullanarak yaşam amacı doğrultusunda kendisini gerçekleştirmek suretiyle, mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olmaktır..

Eğitim/Öğrenci koçluğunda misyonumuz,

Aile-öğrenci-okul ve çevre faktörleri arasındaki ilişkilerin belirlenmesi ve düzenlenmesi, öğrenci merkezli bir ilişkinin oluşturulması, öğrencinin hedeflerine doğru ilerlerken tüm mazeretlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hazırlanan programın uygulanması sırasında okul-aile ve çevrenin bu sürece dahil edilmesi için gerekli eğitimin, bilgilendirmenin ve takibin yapılmasının sağlanmasıdır..

Bütün veliler çocuğunun Mutluluk ve Başarısının Mimarıdır.. YA DA tam tersi, yıkımın sebebi de olabilmektedirler..

Peki siz depremlere dayanıklı dev bir gökdelen mi inşa ediyorsunuz, yoksa en ufak sarsıntıda çatırdayan ve yerle bir olan derme çatma bir baraka mı?

Her iki durumda da eser sizin eseriniz olacaktır. Bunu bir düşünün isterseniz!

Mesleğiniz, konumunuz, yaşınız veya hayalleriniz ne olursa olsun, tüm bu açıklamalarla beraber öğrenci koçluğu alıp almayacağınızı bilmiyoruz!

Alacak olursanız, sizin ve çocuğunuzun hayatındaki değişimi ve gelişimi gerçekleştirmenin hazzını yaşayacağınızı artık biliyorsunuz.

“Aslında bütün insanlar doğuştan dahidir! Ama siz tutar da, bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, o balık, hicbir zaman o ağaca tırmanamayacak ve hayatı boyunca kendisinin aptal olduğuna inanarak yaşayacaktır!”.. -Albert EINSTEIN-

Lidekom administrator

LİDEKOM Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezi

Bir cevap yazın