Reiki Eğitimi

Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi ile Fiziksel ve Ruhsal Dengenize kavuşun. Reiki ile kendinizi ve sevdiklerinizi şifalandırmayı deneyimlemek istemez misiniz?

Reiki nedir?

Reiki, Dünyada gerek şifa  gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır. Reiki, en temel şekliyle bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.

Reiki, iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master’ı tarafından inisiye edilen) herkes tarafından kullanılır. Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığında birçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur.

REİKİ EĞİTİMİ

Eğitim 3 aşamadır.
1. AŞAMA REİKİ EĞİTİMİ: Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.

Reiki Eğitimi, teorik ve uyumlama (inisiyasyon) olmak üzere iki bölümden oluşur.

Reiki Teorik Eğitimde;

  • Reiki nedir
  • Reiki nasıl çalışır
  • Enerji bedenimiz
  • Aura ve çakralar hakkında bilgiler verilir.

Sonrasında Reiki kullanımı öğretilir. Ve kişi Reiki inisiyasyonu alır. Bu Anadoluda el verme olarak tabir edilen Reikiye uyumlanma işlemidir. Bu aşamadan sonra kişi hem kendine hem de başkasına fiziksel düzeyde Reiki verebilecek duruma gelir. Bunun için eğitimde öğrenilen bölgelere elleri koyup, Reikiye bağlanmak istemesi yeterlidir. Herhangi bir konsantrasyon yada tecrübe gerektirmez. Kazanılan bu yetenek hayat boyu kaybolmaz. Ancak Reikiye kanal oldukça etkisi artar.

Reiki Eğitiminin İçeriği:

Reiki Nedir?
Reiki Nasıl Çalışır?
Reiki Tarihi, Mikao Usui
Enerji Bedeni, Aura ve Çakralar.
Çakra Dengeleme
Reiki Kullanımı
Reiki ile Kendine ve Başkalarına Şifa Verme.
Bireysel İnisiyasyon (Reiki Uyumlamsı)
Katılımcıların Sorularının Cevaplanması
Katılımcılara Sertifika verilmesi

 

Lidekom Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezinde Reiki Bireysel Seansları ve Reiki İnisiyasyonları, Reiki Master Sema Özlem Atahan tarafından verilmektedir.